דבר עו"ד חיים שמולביץ, תג"ד (גימ')

אנו נמצאים כעת בתקופה מאוד מורכבת וטעונה שבה השב"ס והמשטרה עומדים על המשמר לשימור ההצמדה של שכר השוטרים והסוהרים לשכר משרתי הקבע מכח החלטת הממשלה ש-33.

יישר כח בעניין זה למשנה ליועמ"ש שב"ס גנ"מ עו"ד בני פולצ'ק.

בימים אלה אמורה להיות מובאת לממשלה הצעת מחליטים שאמורה לייצר ההתאמות הנובעות מהעובדה, שצה"ל בצורה אווילית וחסרת תקדים החליט להתנתק חלקית מהצמדה מוחלטת לעובדי המדינה, וזאת בהמשך לטעויות קודמות שנעשו ע"י צה"ל בתכנית גדעון שפגעה קשה בשירות הקבע.

כולנו נעמוד על המשמר לוודא שאגב כך לא תהיה נסיגה היסטורית מהחלטת הממשלה ש/33.

בצד האמור לעיל, זכו חלק מהסוהרים והשוטרים בדרגות הנמוכות לתוספת שכרית ועל כך יבורכו מי שעסקו בכך.

לצערנו לא מקודמת עדיין הצעת החוק לתיקון חוק שרות המדינה (גמלאות) שתאפשר לגמלאים שפרשו בין השנים 2012-2016 לקבל את הפרשי השכר המגיעים להם בגין אותן תוספות שלא קיבלו לפי הסכם השכר הקודם במשק (הסכם ניסנקרון).

באם האוצר ימשיך להימנע מקידום תיקון החקיקה אנו נשקול לפנות בעניין זה לבג"צ.

אנו ממשיכים לפעול גם ליישום תוספת אי הביטחון התעסוקתי על המדורגים בדרוג המח"ר.

הדיון בעניין זה בבית הדין האזורי לעבודה נקבע לתחילת חודש ינואר 2024.

מביא לידיעתכם כי ארגון "צוות" עתר לבג"צ נגד תיקון החקיקה מ-2012 שהצמיד את הגימלה של משרתי הקבע למדד במקום לפעילים דבר שהוביל בפועל לשחיקת הגימלה של הגמלאים בקרוב ל- 30%.

בכל הנוגע לחברים שלקחו הלוואות מבנק לאומי על חשבון הפרשי העבר המגיעים להם בגין אי הביטחון התעסוקתי סוכם על הסדר מקל עם בנק לאומי וזאת בהובלת המנכ"ל אבי וקנין כך שהריבית תרד בשלב ראשון לפריים + 0% (במקום פריים + 1.2%) וכן ניתן יהיה לשלם את הריבית מדי חודש ולא בבת אחת פעם בשנה.

 

בכבוד רב

עו"ד חיים שמולביץ, תג"ד

נשיא קרנות הסוהרים

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה