ראיון עם יוסי פריינטה, מנכ"ל קרנות שוטרים

פועלים למען רווחת השוטרים והגמלאים, גם בימי משבר הקורונה

יוסי פריינטה, בן 54, שירת במשטרת ישראל 26 שנים. 

 בתפקידו האחרון היה מפקד מחוז ירושלים. שימש גם כמפקד מחוז דרום. 

לפני כ-5 פרש מהמשטרה והקים חברה פרטית ללימודי אנגלית בשיטת "סאמר סקול" בלונדון. פריינטה ניהל את החברה במשך 4 שנים, מכר אותה ובדיוק אז פורסם המכרז של קרנות השוטרים. 

הוא ניגש למכרז ונבחר ומזה שבעה חודשים משמש כמנכ"ל קרנות שוטרים.

 

יוסי, תודה שהקדשת לנו זמן בימים הלא פשוטים הללו. ספר לנו כיצד קרנות שוטרים נערכת לסיוע לשוטרים ולגמלאים בימי משבר הקורונה 

מדובר בתקופה מאוד לא פשוטה, ואנחנו מתאימים את עצמנו אליה. 

כבר עם פרוץ המשבר, עשינו סדרה של פעולות, כדי לסייע לשוטרים ולגמלאים. 

אנחנו מעניקים בימים אלו הלוואות מיוחדות באמצעות בנק יהב בגובה 8000 ₪ בריבית פריים מינוס חצי, הלוואה שהיא מתנה ממש ובתנאים מעולים. בימים האלו סגרנו עם בנק יהב שיהיה ניתן לקחת את ההלוואה באופן מקוון ולא יהיה צורך להגיע לבנק פיזית.

הלוואה נוספת שאנחנו נותנים לחברים זו הלוואה של חברת מקס. מי שמחזיק בכרטיס אשראי חדש של קרנות, יכול לקבל הלוואה חברתית עד 12,000 ₪, בריבית פריים + 0%. את המועד הראשון לתשלום אפשר לדחות למאי-יוני. 

דבר נוסף שעשינו, לרווחת השוטרים והגמלאים, הוא הגדלת המענקים לשוטרים וגמלאים שנמצאים במצוקה, בחצי מיליון ₪.

אני שמח לבשר שסיימנו להטעין את המתנה לחג של המשטרה לכרטיס ההטבות החדש והישן, בגובה 600 ₪. כל מי שהוא עמית קרנות יקבל 600 ₪. 

חשוב לדעת, כי קרנות שוטרים הוא המועדון היחידי שבאמצעותו אפשר לקנות ברשתות מזון. רשת ויקטורי מעניקה לקונים באמצעות המועדון 6% הנחה, יינות ביתן יעניקו גם הם 6% הנחה, ורמי לוי – 3% הנחה. הכל בסבסוד קרנות שוטרים. 

בימים אלו, אנחנו לא שוכחים את הגמלאים שלנו אשר זקוקים במיוחד לעזרתנו, ואת הגמלאים המבוגרים והעריריים. יש לנו שת"פ עם רשת מזון גדולה, ארצית, על מנת לארגן חבילות לפסח לגמלאים נזקקים. גובה חבילת המזון הוא 500 ₪, והיא כוללת את כל מה שצריך לחג. החבילה תגיע עם משלוח עד הבית.

אני רוצה לעדכן עוד את החברים, כי את שוברי המזון שאנחנו מחלקים עם המשטרה לפני החגים, מטעינים היום בכרטיס ההטבות, כדי שהחברים לא יצטרכו להגיע פיזית.

עוד חשוב לספר, כי נקטנו בפעולות מיידיות בתקופת המשבר. הוצאנו לחל"ת שליש מעובדי הקרנות ושאר העובדים יוצאים לחופשות על חשבונם. הכל כדי לחסוך ולהתייעל. 

 

מה בנוגע לפעילויות הפנאי והתרבות עבור החברים, שאינן יכולות להתקיים כסדרן, עקב המצב?

אנחנו מתאימים את כל הפעילויות שלנו ואת כל הרכישות למצב החדש, כפי שמתחייב: חשמל, מחשבים, פעילויות לילדים, בריאות ותזונה – הכל דרך האינטרנט ועד הבית, כל זאת כדי לבוא לקראת החברים וכדי לשמור על סוג של שגרה גם בימים מורכבים אלו. 

רכשנו 30,000 ערכות של אלכוג'ל ואנחנו מחלקים לכל השוטרים במשטרת ישראל. 

לגבי כל פעילויות שבוטלו – הצגות, כרטיסים וכו', הכל מוחזר לעמיתים דרך אמצעי התשלום באמצעותו שילמו. 

חשוב לי לעדכן גם את השוטרות והגמלאיות שרכשו חבילות לחו"ל במסגרת יום האישה הבינלאומי: הגענו להסדר עם החברה שבאמצעותה נרכשו את החבילות האלו – ומימוש החבילות יידחה לאוקטובר - נובמבר. 

בנוסף, נעדכן כי קבענו תאריך, 31.3, שאחריו לא ניתן יהיה לקנות בשאר כרטיסי האשראי, אלא רק בכרטיס של קרנות. אנחנו ביטלנו כרגע את ההנחיה הזו וכל אחד יכול להמשיך לרכוש דרך כרטיסי האשראי שברשותו, וגם דרך המשכורת. 

בתקופה הזו, של אי וודאות, יש חשש בקרב החברים ויש מצוקות חברתיות. אנחנו ערים לכך וכל הפעולות שאנחנו עושים כרגע נועדו לצמצם את החששות ולבוא לקראת השוטרים והגמלאים. אנחנו שמנו את היד עמוק בכיס. זו משימתנו וזה תפקידנו בעת הזו. 

 

אתה חדש יחסית בתפקידך, שבעה חודשים בלבד. מה ה"אני מאמין" שלך כמנהל הארגון?

קרנות השוטרים זו חברה שהיא בראש ובראשונה ללא מטרת רווח. היא למעשה ארגון רווחה, פנאי, תרבות וצרכנות, למען השוטרים, הגמלאים והמשפחות היקרות. 

אני נהנה מאוד מהעבודה ורואה בה אתגר גדול. ויתרתי על תפקידיי האחרים ועל העסקים בשוק הפרטי כי אני מאמין שיש בכוחי לסייע ולשנות ולשפר, עבור השוטרים, הגמלאים והמשפחות. אני בא ממשפחת שוטרים והמשטרה היא אצלי בדם. 

למרות שעשיתי מעבר חד מהשוק הפרטי, בחזרה אל שירות הציבור לא היה לי שום היסוס, אפילו לא לרגע. 

נכון, המשמעות היא כי עברתי מתפקידים פיקודיים לצד השני של המתרס. כאן העבודה היא יותר אזרחית, כלכלית, מסחרית. ועדיין, יש פה עבודה חשובה מאוד למען רווחת השוטרים והגמלאים.

גם בימים המורכבים האלו, נמשיך להרבות טוב ולדאוג לשוטרים, לגמלאים, למשפחות בכל דבר שנוכל. 


כמה מילות חיזוק שלך בימים האלו ומה תרצה לאחל לשוטרים ולגמלאים ולמשפחותיהם לרגל חג הפסח?

אני משוכנע שהתקופה הזו בסופו של דבר תעבור ונחזור לשגרה. אנשים צריכים להיות חזקים ולשמור על עצמם. עם ישראל עבר דברים קשים במהלך ההיסטוריה שלו. בסופו של דבר ימצאו חיסון ותרופה, וגם המשבר הזה ייגמר.  

קרנות השוטרים תעזור ככל יכולתה כדי לעבור את התקופה הזו בצורה טובה ככל האפשר. 

נאחל לכולם, לשוטרים, לגמלאים, לכל העמיתים, פסח שמח וכשר, בסוף הכל יעבור ויהיה מאחורינו.   

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה