הרב בועז גלעדי, סגן הרב הראשי, משטרת ישראל

דבר תורה לחג הפסח

ימי חג הפסח הבאים עלינו לטובה הם ימי שמחה וחג שחוגגים אותו בעולם כחג החרות היהודי. אנו חוגגים את היציאה מעבדות לחרות. לא בכדי, יום העצמאות הלאומי חל בצמידות לחגי ניסן ובהמשך מגיע חג המרכז את העוצמה היהודית, חג השבועות שבו קיבלנו את התורה. מתן תורה הוא מתנה לעם היהודי, שמאחדת ובונה עם ערכי וחסון עם חוקים בלתי תלויים ולא בני חלוף, נצחיות שמשמרת עם של נצח שלא מפחד מדרך ארוכה.

הגמרא מספרת על אדם שהגיע להלל הזקן וביקש ממנו שילמדו אותו את כל התורה על רגל אחת. אמר לו הלל "ואהבת לרעך כמוך", זו תמצית התורה. כל חוקיה של התורה מנתבים אותנו לגישה אמיצה זו, שיש בכוחה להתיך את העם ליחידה אחת.

הרבי מגור היה נוהג לפרש את האמרה בהגדה ״שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו״ ולומר שמשמעות ההגדה היא שאנו כעם, נמצאים אלפי שנות דור במלחמה עם החורשים עלינו רעה. אבל אמר הרבי בדרך דרש "שלא אחד״ - אם לא נהיה אחד, רק זה בלבד עומד עלינו לכלותנו.

בחודש זה, שהוא חודש רצוף בחגי החירות שלנו כעם , נזכור את המחויבות שלנו להיות מאוחדים למען עתידנו ולמען עתיד ילדינו.

אני רוצה לברך את ארגון הארצי לקידום מעמד השוטר והסוהר (ארגון נשות השוטרים והסוהרים) בראשות הגב׳ אביגיל שררה, ארגון שמחזק את תחנת העגינה של השוטר, שנשבע על בטחונה של מדינה שכה נלחמנו עבורה, ולברך את כולנו שנזכה לחיים של בריאות, ביטחון ושלווה, אמן.

חג פסח כשר ושמח לכל בית ישראל.

הרב בועז גלעדי, סגן הרב הראשי, משטרת ישראל

לתגובות, כתבו אלינו | שלח לחבר | הדפס |
Share |
למעלה